رفوکاری فرش را به کجا بسپاریم؟ رفوگری؟

رفوگری یکی از هنرهایی است که وقتی فرشتان دچار آسیب دیدگی می‌شود یک نیاز اساسی به حساب می‌آید. اصولا هر فرشی این امکان را دارد که دچار آسیب دیدگی شود. سوختگی، پارگی و پوسیدگی از آسیب‌هایی هستند که می‌تواند باعث صدمات جبران ناپذیری به فرشها شوند.

فرشهای گرانبها اولین گزینه‌هایی هستند که در معرض شدید این نوع خطرات هستند و می‌توانند خیلی سریع دچار آسیب دیدگی شدید شوند. یا حتی ممکن است یک فرش نفیس گرانبها در اثر بی احتیاطی یا حادثه دچار آسیب دیدگی جدی شود.  در این مطلب با قالیشویی سیووان در نزدیکی محله همراه باشید.

شما زمانی ارزش رفوگری فرش را بهتر درک می‌کنید که یکی از فرش‌های گرانبهایتان در اثر آسیب دیدگی نیاز به ترمیم پیدا کند. بر این اساس برای ترمیم فرش خود به هنر رفوگری نیاز پیدا می‌کنید. چرا که فرش‌ها از جمله اجناسی هستند که دچار فرسودگی می‌شوند و در معرض زمان دچار آسیب می‌شوند. به همین جهت ترمیم و رسیدگی به آنها در طول زمان امری ضروری است. یک رفوکار حرفه‌ای با داشتن سالها تجربه در زمینه رفوکاری می‌تواند اقدام به مرمت یک فرش به نحوی کند که یک فرد عادی متوجه مرمت و رفو کاری آن نشود.

رفوکاری را به طور کلی می‌توان به چند مرحله تقسیم کرد. شیرازه دوزی یکی از این مراحل است. رفوگر با انتخاب نخ مناسب با رنگ شیرازه فرش اقدام با ترمیم آسیب دیدگی می کند. چنانچه این هماهنگی رنگ رعایت نگردد، نتیجه کار به صورت وصله کاری به نظر خواهد رسید. پل سازی مرحله‌ای دیگر از رفوگری فرش است که زمانی انجام می‌گیرد که چله‌های فرش دچار آسیب دیدگی شده باشد.

رفوگری یکی دیگر از خدماتی است که در کنار دیگر خدمات قالیشویی سیووان در سراسر ایران به همشهریان محترم ارائه می‌گردد. برای اینکار می‌تواند با امور مشترکین قالیشویی ها تماس بگیرید.

طراحی،پشتیبانی و توسعه: گیلاروب

جستجو