چطور خمیر بازی را از فرش و موکت پاک کنیم؟

خمیر بازی یکی از لوازمی است که همه کودکان به آن علاقه دارند. استفاده از این خمیرها برای ایجاد اشکال گوناگون و فعال کردن خلاقیت کودکان مدتهاست که مورد استفاده مراکز آموزشی قرار می گیرد. خمیر بازی از نوع مواد شکل پذیر ساخته می شود و اجزای اصلی آنها آرد، آب و نمک است.

این نوع خمیرها برای اولین بار در آمریکا تولید شد و استفاده اولیه آن برای تمیز کردن کاغذ دیواری بود. اما سالهای بعد از آن به دلیل ویژگی شکل پذیر بودن آن به سرعات جایش را در مراکز آموزشی باز کرد و یکی از محبوب‌ترین لوازم بازی و آموزشی کودکان شد. علی رغم جذاب بودن خمیر بازی برای کودکان، لکه‌ها ناشی از این محصول دوست داشتنی عموما می‌تواند برای خانم‌های خانه دار نگران کننده باشد. به همین دلیل قالیشویی .سیووان در سراسر ایران راهنمای از بین بردن لکه را از روی فرش و موکت برای شما ایجاد کرده است.

به عقیده‌ی کارشناسان قالیشویی سیووان مرجع معرفی بهترین قالیشویی در نزدیکی محله ی شما، این خیلی مهم است که آب داغ را روی لکه فرش یا موکت ناشی از خمیر بازی نریزیم زیرا که این می‌تواند باعث شود که خمیر بازی نرم شده و وضعیت بدتر شود. بجاي آن، مقداری از خمیر بازی دیگری را برداشته  و به آرامی روی محلی که لکه شده است را با آن تمیز کنید. روند کار به این صورت است که خمیر را به آرامی روی محل فشار دهید تا خمیر مقداری از خمیرهای که در سطح فرش یا موکت هستند را جذب خود کند. مطمانا این کار مقداری از خمیرها که به عمق فرش نفوذ کرده‌اند را نمی تواند جذب کند. در هنگام بگذارید که خمیرهای بازی کاملا خشک شده و سفت شوند. اگر از نوع خمیرهای حرارتی استفاده می‌کنید. این خمیرها در اثر خشک شدن کاملا سفت می‌شوند. وقتی که این خمیرها کاملا سفت و شکننده شدن می‌توانید از طریق لبه کند یک چاقو برای تمیز کردن این مواد جامد از تار و پود فرش یا موکت خود استفاده کنید. سپس خورده ریزهای خمیر بازی را با استفاده از جارو برقی کاملا تمیز کنید، سپس هر آنچه را که در محل لکه باقی مانده است را با استفاده مقداری آب گرم و آب صابون کاملا بشویید.

طراحی،پشتیبانی و توسعه: گیلاروب

جستجو